Veselības Aprūpes Centrs

Veselības Aprūpes Centrs

Starptautiskais Veselības Tīkls

Mājas Lapa  /   Veselība un Skaistums  /  Efektīva pieaugušo pinnes ārstēšana

Efektīva pieaugušo pūtītes ārstēšana

Raksta autors - <em>Veselības Aprūpes Centrs</em>.Raksta autors - Veselības Aprūpes Centrs.

© Jennifer Greenwood (2022-07-21)
Efektīva pieaugušo pūtītes ārstēšana Pinnes ir izplatīta problēma miljoniem cilvēku. Pieauguši vīrieši un pieaugušas sievietes nav apdrošināti pret šiem neglītajiem sīkumiem, kā arī pusaudžiem un jauniešiem. Tātad, ko jūs darīsiet, ja pēkšņi pamanīsit šos sarkanos / baltos / melnos plankumus uz sejas vai ķermeņa? Kāda ir labākā efektīvā pieaugušo pinnes ārstēšana?

Cilvēkiem ir dažādas pieejas pieaugušo pinnēm. Pēdējie dažreiz ir atkarīgi no viņu veselības, vecuma, dzimuma utt., Un dažreiz ne. Daži cilvēki nepievērš nekādu uzmanību savām pūtītēm un domā, ka tas to padarīs, un patiesībā dažreiz tas patiešām notiek.

Pieaugušo pūtītes cēloņi

Pieaugušo pūtītes cēloņi var būt tikpat dažādi kā šo neglīto plankumu izmēri. Kas tie ir? Viens no visbiežāk sastopamajiem iemesliem, kāpēc parādās pinnes, ir problēma ar hormoniem. Šo problēmu, savukārt, var izraisīt ar vecumu saistītas problēmas.

Lai gan tas bieži notiek pubertātes vecumā, kas bieži ir saistīts ar hormonu eksploziju un daudziem pinnes plankumiem visā ķermenī, pinnes gadījumā pieaugušajiem to bieži izraisa hormonālas izmaiņas vai kontracepcijas tabletes.
Tāpat kā jebkuras slimības cēloņi vai tikai cēloņi jebkam, ko mēs iegūstam un kas ir saistīts ar mūsu ķermeni, pinnes var izraisīt vai nu iekšējie, vai ārējie faktori. Sāksim ar uzsvaru uz pūtītes iekšējiem cēloņiem pieaugušajiem.

Pūtītes iekšējie cēloņi pieaugušajiem

Iekšējie pūtītes cēloņi pieaugušajiem var būt patiešām ļaunprātīgi un vidēji - jūs vienkārši nezināt, no kurienes tie nāk!

Ja pūtītes ārējie cēloņi zināmā mērā ir paredzami, pieaugušo pūtītes iekšējie cēloņi patiešām var parādīties bez iemesla - var šķist, ka jūs ievērojat visus higiēnas noteikumus, jums regulāri ir duša, un pēc sporta treniņa jūs esat diezgan informēts par kosmētikas saturu, ko lietojat, un nelietojiet pārāk daudz dažādu skrubju, bet jebkurā gadījumā pūtītes plankumi parādās atkal un atkal.

Internal causes of acne
Pūtītes iekšējie cēloņi
Pieaugušo pūtītes iekšējos cēloņus var apkopot šādi:

  • Hormoni. Hormonus, kas saistīti ar pinnēm , sauc par androgēniem. Sākotnēji tie ir vīriešu hormoni, bet visām sievietēm tie zināmā mērā ir. Un jo īpaši jums, visticamāk, būs augsts androgēnu līmenis, ja esat pusaudža gados. Daži hormonālie preparāti var arī palielināt hormonu līmeni jūsu organismā - proti, kontracepcijas tabletes. Parasti androgēni ir atbildīgi par sebuma ražošanu, ko var nosaukt par nākamo ādas pūtītes cēloni.
  • Sebuma ražošana. Hormoni var pastiprināt sebuma dziedzeru darbību, kas atrodas visā jūsu ķermenī un attīstās sebums (vai eļļa vai tauki). Augsta sebuma ražošana ādai var būt par daudz, un šajā gadījumā eļļa ne tikai ieeļļo ādu (t.i., veido aizsargslāni uz ādas), bet arī piepilda ādas poras, un tādā veidā parādās pūtītes, neglītas ārpusē un taukainas iekšpusē.
  • Baktērijas. Propionibacterium acnes ir baktērijas , kas dzīvo uz cilvēka ādas. Šis dīglis var attīstīt bioloģiski aktīvas vielas, kas izšķīdina sebumu. Šajā gadījumā āda kļūst neaizsargāta un pakļauta ārējiem pinnes izraisītājiem. Tātad šeit mēs varam redzēt pūtītes ārējo un iekšējo cēloņu simbiozi - "iekšējā" baktērija dod priekšnoteikumus ārējiem apdraudējumiem.
  • Ceturtais iemesls ir saistīts ar dažām patoloģiskām folikulu izmaiņām, kas var būt saistītas arī ar hormoniem. Dažreiz folikuli aug pārāk daudz, lai pinnes varētu veidoties no šo pārāk daudz audzēto ādas poru sienām.

Pūtītes ārējie cēloņi pieaugušajiem

Tagad pārskatīsim pūtītes ārējos cēloņus pieaugušajiem, kas nozīmē tos, kas nav saistīti ar hormoniem vai tauku dziedzeru vai citu orgānu darbību (parasti to pašu hormonu hiperaktivitātes dēļ šie dziedzeri arī kļūst hiperaktīvi, un to uzbudinājums izraisa eļļas veidošanos lielos daudzumos, kas rezultātā izraisa poru un pūtītes aizrīšanos).

External causes of acne
Pūtītes ārējie cēloņi
Tātad, kādi ir pieaugušo pūtītes ārējie cēloņi? Var teikt, ka daži no tiem nāk no tās personas ieradumiem un uzvedības , kurai ir pinnes, bet pārējie faktiski nav atkarīgi no personas. Piemēram, tādus kaitīgus ieradumus kā pūtītes pacelšana un saspiešana var nosaukt par vienu no visizplatītākajiem visu veidu pinnes cēloņiem.

Ja jūs sekojat šādam ieradumam, jūs gatavojaties izsekot slēgtam aplim - pūtītes saspiešana bieži noved pie jauna (vai vairākām pūtītēm, vai kaut ko vēl sliktāku, piemēram, iekaisumiem un pat rētām vai ādas pigmentāciju).

Nepareiza pieaugušo ādas kopšana

Slikta pieaugušo ādas kopšana ir arī viens no izplatītākajiem ārējiem pūtītes cēloņiem - īpaši cilvēkiem, kuri veic kādu fizisko sagatavotību vai vienkārši dzīvo karstās valstīs. Tas ir tāpēc, ka sviedri ir viens no spēcīgākajiem pūtītes parādīšanās izraisītājiem.

Otro grupu veido galvenokārt vides faktori - augsts darba vietu putekļainība, radiācija, kā arī nepamatoti skaistumkopšanas līdzekļi, slikts mantojums u.c. Vairumā gadījumu šos faktorus ir ļoti grūti vai pat neiespējami novērst.

Neskatoties uz to, vienmēr var samazināt pieaugušo pūtītes cēloņus un novērst šo ādas problēmu.
Profilakse ir vieglāka nekā medikamenti - šis universālais noteikums attiecas arī uz pinnēm. Protams, ja jūs noņemat jebkādu faktoru, kas var izraisīt pinnes un kas ir atkarīgs no jums - jūs spersit izšķirošu soli uz priekšu savā cīņā.

Grims un pieaugušo pinnes

Vai ir kāda saistība starp grimu un pinnēm? Jā, grims ir viens no pieaugušo pinnes cēloņiem. Tā nav sava veida sajūta vai kaut kas. Tas ir diezgan vispāratzīts fakts, un visi cilvēki, kuri ir nobažījušies par saviem ādas produktiem jo īpaši un veselību kopumā, zina par to pašu. Šeit mēs runājam galvenokārt par sievietēm, jo, protams, visi "grima jautājumi" attiecas uz sievietēm daudz vairāk nekā uz vīriešiem.

Acne caused by makeup
Grima izraisītas pūtītes
Un katrai sievietei jāzina, kādu grimu viņa var izmantot, lai izvairītos no tik plaši izplatītām un kaitinošām nepatikšanām kā pinnes. Tomēr kosmētika, kas izraisa pūtītes, un, neskatoties uz visu, tiek plaši izmantota, un daudzas sievietes to joprojām lieto un sūdzas par pinnēm, nezinot, kāds ir viņu problēmu cēlonis.

Pinnes, ko izraisa grims

Patiesībā atbilde, kā tas notiek bieži, vienkārši atrodas uz virsmas. Rūpes par ādu nedrīkst būt apsēstība, lai gan dažos gadījumos tā ir ar sievietēm. Bet tomēr pūtītes un "grima izraisītas pinnes" jo īpaši mēdz parādīties, ja pieaugušo ādas kopšana ir nepilnīga... vai būtībā rokturi.

Šāda neskaidra uzvedība galvenokārt attiecas uz pūtītes manuālu noņemšanu, proti, saspiešanu un pacelšanu. Tomēr tas nav saistīts ar mūsu galveno tēmu, lai gan tas kļūst ļoti izšķirošs gandrīz tādu pašu iemeslu dēļ.

What is non-obsessive skin care?
Kas ir ne-obsesīva ādas kopšana?
Ko mēs domājam, runājot par "neuzsēstošu ādas kopšanu"?

  • Kosmētiskais līdzeklis nedrīkst būt dzīves mērķis. Protams, ir labi izskatīties labi, bet ir gadījumi, kad mēs nepadarām sevi pievilcīgākus ar grimu. Neatkarīgi no tā, ka jūsu mīļotais cilvēks var iemīlēties kādā citā, kad viņš beidzot redz jūs bez maskarādes, jūs varat vienkārši sabojāt ādu tādā vai citādā veidā.
  • Nav ieteicams lietot pārāk daudz skrubju - tie tik ļoti berzē ādu, ka tā kļūst pārāk plāna un neaizsargāta.
  • Mēģiniet izvēlēties aplauzumu ādai ar pūtītēm. Un pārāk smalki pulveri arī nav ieteicami - vai vēlaties, lai šie pulveri nokļūtu visos mikroskopiskajos caurumos uz ādas? Šo caurumu (vai poru vai folikulu) aizpildīšana vienkārši ir pirmais pinnes veidošanās posms.
Pastāv saikne starp grimu un pinnēm - un tā ir tikai vienkārša ilustrācija. Tas pats attiecas uz kosmētiku, kas satur eļļu - galveno poru aizrīšanās līdzekli.

Kā novērst pieaugušo pūtītes cēloņus?

Nekrītiet panikā, ja jums ir slikta āda. Vienkārši padomājiet labi par pieaugušo pinnes cēloņiem un izvēlieties aplauzumu ādai ar pūtītēm, lai novērstu visus šos pūtītes.

Ja jums ir āda ar pinnēm, iespējams, vēlēsities izmantot aplauzumu, lai paslēptu pūtītes, taču patiesībā jums būs jārūpējas par ādu! Labāk ir izmantot ārstēšanu, lai novērstu pūtīšu parādīšanos, nevis paslēptu pūtītes zem grima.

Diētas plāns pieaugušo pūtītes ārstēšanai

Mēs jau esam pārskatījuši galvenos pūtītes cēloņus. Par tiem var lasīt arī internetā, tas ir droši. Un, ja esat lasījis par viņiem un ja lasāt šo rakstu, tas, iespējams, var nozīmēt, ka šī problēma jūs traucē un ir jums būtiska problēma.

Lielākā daļa no mums zina vismaz par dažiem pūtītes ārstēšanas veidiem. Ja jūs interesē pūtītes cēloņi, iespējams, esat kaut ko lasījis par to likvidēšanu. Un jums jāzina, ka profilakse ir labāka par ārstēšanu un noteikti labāka nekā atkārtota ārstēšana. Kas jums var būt jauns, ir tas, ka jūsu uzturs var ietekmēt jūsu ādu, tāpēc jūs, iespējams, vēlēsities veikt korekcijas savā uzturā , lai novērstu pieaugušo pinnes!

Diēta pūtītes ārstēšanai

Jūs varat novērst pūtītes parādīšanos vai piestiprināt to likvidēšanas procesu ar dažādiem līdzekļiem, taču pareizs uztura plāns pūtītes ārstēšanai ir viens no visbiežāk izmantotajiem un efektīvākajiem veidiem.

Diet for Acne Treatment
Diēta pieaugušo pūtītes ārstēšanai
Lieta ir tāda, ka daudziem cilvēkiem ir dažādu vitamīnu un svarīgu minerālvielu deficīts viņu organismos. Tā rezultātā viņu imūnā rezistence kļūst zemāka. Daži minerāli un vitamīni ir ļoti svarīgi ādai - un, protams, ja jūs nesaņemat pietiekami daudz no tiem, āda kļūst vājāka pret ārējiem triecieniem. Tātad šeit jums var palīdzēt pareiza diēta.

Pareizs diētas plāns pūtītes ārstēšanai nenozīmē, ka jums jāievēro kāda īpaši izstrādāta diēta un jāizvairās no gaļas un tauku vai kaut kā ēšanas. Tas nozīmē tikai veselīgu pārtiku ar pietiekamu daudzumu vitamīnu un minerālvielu, kas nepieciešami regulārai ādas attīstībai (protams, nevajadzētu aizmirst par citām ķermeņa daļām).

Tāpēc vienkārši izvēlieties labu uzturu, un pinnes būs rets viesis jūsu dzīvē. Tā, protams, ir lieta, kurai jūs vēlaties sekot.
Mēģiniet izslēgt ātrās ēdināšanas ēdienus no uztura. Šie hamburgeri un Colas negrasās barot jūs ar pārāk daudz svarīgiem vitamīniem, turklāt tas ir noderīgi, lai saglabātu stabilu svaru.

Veselīgs dzīvesveids pūtītes ārstēšanai

Protams, smēķēšana ir aizliegta (protams, smēķēšana nav jūsu uzturs, bet tomēr saistīta un būtiska problēma). Alkohola lietošana ir jāierobežo. Izmantojiet vairāk dārzeņu (īpaši svaigus), aizstājiet kolu un alkoholiskos dzērienus ar sulām.

Šis ir pamata diētas plāns pūtītes ārstēšanai , bet, ja izvēlaties veselīgu dzīvesveidu un atbilstošus medikamentus, lai apturētu pinnes, jūs vienreiz un uz visiem laikiem atbrīvosities no pinnes!

Kā ārstēt pieaugušo pūtītes?

Kā ārstēt pieaugušo pūtītes? Neatkarīgi no tā, ko vēlaties, jums vajadzētu atturēties no pūtītes beršanas vai parādīšanās vai berzes. Pēdējais ir ļoti bieži sastopams pusaudžu vidū, tomēr pieaugušo pinnes gadījumā tas notiek arī bieži. Sauksim to par otro pieeju. Faktiski manuāla pūtītes noņemšana var nodarīt jums vairāk ļauna nekā laba. Sliktākais šeit ir tas, ka jūs varat viegli iegūt infekciju caur nelielu brūci, ko veicat uz ādas.

Avoid Acne Squeezing!
Izvairieties no manuālas pūtītes saspiešanas!
Vieta, kur esat noņēmis pinnes, būs iekaisusi un uzbriest. Dažos gadījumos rētas var palikt - jūs saprotat, ka tas būs smags maksājums par jūsu darbiem. It īpaši, ja mēs runājam par sejas pinnēm - jebkurā gadījumā jūs saprotat, ka viens balts plankums uz jūsu sejas, kas izzudīs (protams, visticamāk, ja jūs tam piemērosit kādu ārstēšanu) dažās dienās nav vērts rētas, kas noteiks jūsu izskatu pārējā jūsu dzīvē.

Tātad, pat ja jūs iepriekš esat uzrāvis dažas pūtītes, un tas bija paveicies, un tas bija labi, un jums nav infekcijas - nedomājiet, ka tas atkārtosies atkal un atkal un atkal un atkal un ka visas pūtītes ir jāizlec / jāberž.

Zāles pūtītes ārstēšanai

Nav tik viegli atrast piemērotu pinnes ārstēšanu. Daudzi cilvēki, kas cieš, meklē zāles pūtītes ārstēšanai, un ne visi no tiem ir tik veiksmīgi, lai atrastu pašu narkotiku, kas ir noderīga un kam ir patiešām dabiska izcelsme.

Patiesībā ir preparāti, kas tiek uzskatīti par dabiskiem un drošiem, un tiem nav daudz vai pat nav blakusparādību. Bet ir arī medikamenti pūtītes ārstēšanai ar pierādītu darbību, kas joprojām nav tik droši kā dabiskie. Starp tiem ir retinoīdi, izotretinoīns un, protams, benzoilperoksīds.

Recepšu zāles, kuru pamatā ir benzoilperoksīds

Benzoilperoksīds ir sarežģītas darbības zāles, viena no daudzām zālēm pinnes ārstēšanai. To daudzus gadus izmanto pūtītes ārstēšanai, un mūsdienās to ražo ar dažādiem nosaukumiem un dažādām preču zīmēm (piemēram, Clearasil ir viens no visbiežāk zināmajiem). Benzoilperoksīda kompleksā darbība izpaužas kā ietekme uz baktēriju augšanu un attīstību un uz ādas.

Preparāts kavē dažu baktēriju augšanu, un citus tas vienkārši nogalina.
Iedarbība uz ādu tiek veikta, oksidējoties un mērogojot ādu, kas kavē pūtītes parādīšanos. Daži preparāti, kas satur benzoilperoksīdu, absorbē arī sebumu, novēršot folikulu aizrīšanos.

Benzoyl Peroxide Cream
Benzoilperoksīda krēms
Benzoilperoksīds var būt dažāda koncentrācija zālē, kuru jūs gatavojaties lietot, visbiežāk tiek izmantotas 2,5%, 5% un 10% koncentrācija. Protams, preparāts, kas satur vairāk benzoilperoksīda, ir spēcīgāks un tam ir spēcīgāka iedarbība, taču jums nebūs labāka efekta, ja uzklājat spēcīgāko.

Pieaugušo pūtītes dabiska ārstēšana

Labāk ir sākt no dabīgiem medikamentiem pūtītes ārstēšanai, nevis atkarībā no jūsu slimības smaguma, un tad, ja jūtat, ka jālieto lielāka preparāta deva un sākotnēji lietotais nav pietiekams, ņemiet spēcīgāko.

Natural Treatment of Adult Acne
Pieaugušo pūtītes dabiska ārstēšana
Bet jebkurā gadījumā labāk ir konsultēties ar ārstu, lai neradītu kaitējumu ar labiem nodomiem. Jautājums ir benzoilperoksīdam ir dažas blakusparādības, kas galvenokārt saistītas ar ādas žāvēšanu. Lai pēc neveiklas preparāta uzklāšanas jums būtu pārāk sausa āda, kas atkal var izraisīt pinnes.

Efektīva pieaugušo pūtītes ārstēšana

Bieži gadās, ka pēc pūtītes atklāšanas cilvēki skrien pie ārstiem (dermatologiem, kosmetologiem) ar lūgumiem pēc palīdzības. Tas ir saprātīgāk - jebkurā gadījumā speciālists var sniegt jums labākus padomus un ieteikt efektīvu pieaugušo pinnes ārstēšanu.

Galvenais ir tas, ka jūs nedrīkstat konsultēties ar ārstu katru reizi, kad jums ir kādas ādas problēmas. Bet rūpīga uzmanība jūsu veselības stāvoklim vienmēr ir pozitīvs dzīves veids. Jūs varat novērst pūtītes, pirms tās parādās, tāpēc jums patiešām nebūs jāmeklē nekāda pieaugušo pinnes ārstēšana, kā arī jāizvēlas nekāda jūsu pieeja.

Uzziniet, kā ārstēt pieaugušo pūtītes 


comments powered by Disqus