Veselības Aprūpes Centrs

Veselības Aprūpes Centrs

Starptautiskais Veselības Tīkls

Mājas Lapa  /   Svara Kontrole  /  Kas ir aptaukošanās?

Kas ir aptaukošanās?

Raksta autors - <em>Veselības Aprūpes Centrs</em>.Raksta autors - Veselības Aprūpes Centrs.

© Ines Obregon (2021-07-08)
Kas ir aptaukošanās? Globāli, aptaukošanās ir viens no vadošajiem iemesliem veselības problēmas. Tā ir parādība, kas ietver uzkrāšanos tauku cilvēka audos, tādējādi padarot šādu liekā svarā un kļūst par lieko svaru. Pētījums atklāja, ka pārsteidzošs 45-70 % pieaugušo iedzīvotāju visā pasaulē ir vērojama aptaukošanās vai liekā svara. Visā pasaulē, aptaukošanās izplatība ir gandrīz dubultojies no 1980 līdz 2008. Tas tomēr ir nopietnas bažas pasaulē kopumā.

Aptaukošanās un slimību

Aptaukošanās palielina risku vairāki postoši un novājinošām slimībām. Tie ietver:

  • Artrīts
  • Sirds un asinsvadu slimības
  • Augsts asinsspiediens
  • Malignancies kols, prostatas, krūts, kā arī aizkuņģa dziedzera vēzi.
Tomēr ir arī daži pamata traucējumi vai slimības, kas dažreiz var palīdzēt svara pieaugums , piemēram, hipotireoze (pavājināta vairogdziedzera dziedzeris). Ir svarīgi saprast, ka veselības traucējumi, piemēram, tas parasti neizraisa svara problēmas, ja pareizi pārbaudīt ar pareizās zāles.

Kas ir aptaukošanās?

Kas ir aptaukošanās? Aptaukošanās ir identificētas fiziskās personas ķermeņa masas indekss (ĶMI) esot trīsdesmit vai augstāka. Būtībā, ķermeņa masas indeksu, kādas personas tiek aprēķināta, dalot svars kilogramos (kg) ar savu augstumu metros (m) kvadrātā.

Indivīda svara statusu var novērtēt, izmantojot diagrammas zemāk:
BMISVARU STATUSU
Zem 18,5Jaundzimušos
18.5-24,9Normal
25,0 29,9Liekais svars
30.0-34,9Aptaukošanās klases es
35.0-39,9Aptaukošanās (Class II)
40,0 un augstākaĻoti resns (Class III)

Aptaukošanās cēloņi

Galvenais cēlonis aptaukošanās ir lieko kaloriju patēriņu nekā šāds indivīds apdegumus. Rezultātā ķermenis saglabā pārpalikumu konkrētus audus, kas noved pie aptaukošanās. Tomēr aptaukošanās ir zināms, izraisa vairākus nosacījumus, kā arī darbības. Tie var būt uzvedības, ģenētisko, kā arī hormonālu iedarbību. Būtībā, galvenie aptaukošanās cēloņi ir:

Neaktivitāte: indivīds, kam nav aktīvs atņem no degšanas kalorijas ķermeņa sistēma. Tomēr ar mazkustīgs dzīves veids, ir augstu devu augstu kaloriju ēdieni ikdienas bez dedzināšana kalorijas, izmantojot mācības, kā arī normālu darbību.

Neveselīgi ēšanas paradumi: indivīds, kurš patērē vairāk kalorijas, ka viņš apdegumus, tt ir svarīgi saprast, ka svara pieaugums ir neizbēgama.

Kad esat aptaukojušos, jūsu vispārējo dzīves kvalitāti var pazemināties. Jūs, iespējams, nevar darīt lietas, ko esat pieradis veikt, piemēram, īstenojot jābauda darbību. Var izvairīties no sabiedriskās vietās. Aptaukošanās cilvēki pat sastopas ar diskrimināciju.

Ietver citu svaru saistītiem jautājumiem, kas var ietekmēt jūsu dzīves kvalitāti:

  • Depresija
  • Invaliditātes
  • Seksuālas problēmas
  • Kauns un vainas apziņa
  • Sociālā izolācija
  • Zemāks darba sasniegumu
Kā samazināt tauku un ārstētu aptaukošanos? 


comments powered by Disqus