Veselības Aprūpes Centrs

Veselības Aprūpes Centrs

Starptautiskais Veselības Tīkls

Mājas Lapa  /   Svara Kontrole  /  Kas ir aptaukošanās?

Kas ir aptaukošanās? Aptaukošanās cēloņi pieaugušajiem

Raksta autors - <em>Veselības Aprūpes Centrs</em>.Raksta autors - Veselības Aprūpes Centrs.

© Ines Obregon (2022-11-11)
Kas ir aptaukošanās? Aptaukošanās cēloņi pieaugušajiem Pasaulē aptaukošanās ir viens no galvenajiem veselības problēmu cēloņiem. Tā ir parādība, kas ietver tauku uzkrāšanos cilvēka audos, tādējādi padarot šādu lieko svaru un kļūstot par lieko svaru.
Pētījumi ir atklājuši, ka pārsteidzoši 45 - 70% pieaugušo iedzīvotāju pasaulē ir aptaukošanās vai liekais svars. Visā pasaulē aptaukošanās izplatība no 1980. līdz 2008. gadam ir gandrīz dubultojusies. Tomēr tas rada nopietnas bažas visai pasaulei.

Aptaukošanās un slimības

Aptaukošanās ir viens no lielākajiem faktoriem, kas veicina sliktu veselību un zemāku dzīves kvalitāti. Tiem, kas ir aptaukojušies, ir daudz lielāks risks saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām un dažām vēža formām. Aptaukošanās cēloņi ir daudzšķautņaini un svārstās no ģenētiskā līdz videi.

Obesity and Diseases
Aptaukošanās un slimības
Aptaukošanās palielina vairāku postošu un novājinošu slimību risku. Tie ietver:

  • Artrīts
  • Sirds un asinsvadu slimības
  • Augsts asinsspiediens
  • Ļaundabīgi audzēji, piemēram, resnās zarnas, prostatas, krūts, kā arī aizkuņģa dziedzera vēzis.
Tomēr ir arī daži pamata traucējumi vai slimības, kas dažkārt var veicināt svara pieaugumu , piemēram, hipotireoze (nepietiekama vairogdziedzera darbība). Ir svarīgi saprast, ka šādi veselības traucējumi parasti nerada svara problēmas, ja pareizi pārbauda ar pareizajiem medikamentiem.

Kas ir aptaukošanās?

Kas ir aptaukošanās? Aptaukošanās tiek identificēta , ja indivīda ķermeņa masas indekss (ĶMI) ir trīsdesmit vai lielāks. Būtībā cilvēka ķermeņa masas indeksu aprēķina, dalot svaru kilogramos (kg) ar jūsu augstumu metros (m) kvadrātā.
ĶMI, kas ir trīsdesmit vai lielāks, norāda, ka indivīds tiek uzskatīts par aptaukojušos.
Indivīda svara statusu var novērtēt, izmantojot zemāk redzamo diagrammu:
ĶmiSVARA STATUSS
Zem 18,5Nepietiekams svars
18.5-24.9Parasts
25.0-29.9Liekais svars
30.0-34.9I klase ar aptaukošanos
35.0-39.9Aptaukošanās (II šķira)
40.0 un jaunākas versijasĻoti aptaukošanās (III klase)

Aptaukošanās cēloņi

Galvenais aptaukošanās cēlonis ir pārmērīgs kaloriju daudzums, nekā šāds indivīds sadedzina. Tā rezultātā ķermenis uzglabā pārpalikumu noteiktos audos , kas izraisa aptaukošanos. Tomēr ir zināms, ka aptaukošanos izraisa vairāki apstākļi, kā arī aktivitātes. Tie var būt uzvedības, ģenētiskie, kā arī hormonālie efekti. Būtībā galvenie aptaukošanās cēloņi ir:

Neaktivitāte: Indivīds, kurš nav aktīvs, atņem ķermeņa sistēmai sadedzināt kalorijas. Tomēr ar mazkustīgu dzīvesveidu katru dienu tiek uzņemts liels kaloriju daudzums, nededzinot kalorijas ar vingrinājumiem, kā arī parastām aktivitātēm.

Neveselīgi ēšanas paradumi: Indivīdam, kurš patērē vairāk kaloriju, ko viņš sadedzina, tt ir obligāti jāsaprot, ka svara pieaugums ir neizbēgams.
Ja esat aptaukojies, jūsu vispārējā dzīves kvalitāte var pasliktināties. Iespējams, jūs nevarēsit darīt lietas, ko agrāk darījāt, piemēram, piedalīties patīkamās aktivitātēs. Jūs varat izvairīties no publiskām vietām. Aptaukojušies cilvēki var pat saskarties ar diskrimināciju.
Citi ar svaru saistīti jautājumi, kas var ietekmēt jūsu dzīves kvalitāti, ir šādi:

  • Depresija
  • Invaliditātes
  • Seksuālas problēmas
  • Kauns un vainas apziņa
  • Sociālā izolācija
  • Zemāki darba sasniegumi

Aptaukošanās cēloņi pieaugušajiem

Tomēr vairumā gadījumu aptaukošanos izraisa tas, ka tiek patērēts vairāk kaloriju nekā sadedzināts. Galvenie aptaukošanās cēloņi pieaugušajiem ir unikāli. Zemāk ir apskatīti četri no visbiežāk sastopamajiem veicinošajiem faktoriem, kas izraisa aptaukošanos pieaugušo populācijā.

Causes of Obesity in Adults
Aptaukošanās cēloņi pieaugušajiem

Ģenētika

Ikvienam ir tas viens draugs, kurš var ēst visu, ko vēlas, un nekad neiet uz augšu citā bikses izmērā. Tas ir saistīts ar ģenētiku. Ikviens piedzimst ar unikālu vielmaiņas ātrumu. Tātad, kā daži cilvēki var ēst visu, ko viņi vēlas, lielos daudzumos un nav jāuztraucas par augošu zarnu darbību, ir citi, kuriem ir jābūt uzmanīgākiem attiecībā uz pārtikas produktu veidiem, ko viņi patērē, kā arī daudzumiem.

Tā kā indivīdiem ir atšķirīga vielmaiņas ātrums, ir svarīgi labi zināt savu, lai izvairītos no pārmērīgas ēšanas. Ja vielmaiņas ātrums ir pārāk zems, tas var liecināt par vairogdziedzera problēmām , un, lai palielinātu vielmaiņu, jākonsultējas ar ārstu.

Porcijas lielums

Kopš 1970. gadiem vidējais porciju lielums restorānos un recepšu grāmatās ir pieaudzis. Tas arī turpina augt, kas signalizē, ka aptaukošanās pieaugušajiem tikai kļūs par lielāku problēmu. Daži pētījumi ir parādījuši, ka vīrieši, visticamāk, pabeigs to, kas viņiem tiek likts priekšā, nekā sievietes.

Sakarā ar to porciju lieluma palielināšanās vairāk ietekmē vīriešu aptaukošanos. Pat nelielam porciju lieluma pieaugumam būs kumulatīva ietekme uz svaru mēnešu un gadu laikā.

Dzīvesveids

Dzīvesveids ir vēl viens būtisks aptaukošanās cēlonis pieaugušajiem. Daudzi vīrieši kļūst neaktīvi divdesmito gadu vidū, kad viņi ienāk darba tirgū. Tas izraisa sadedzināto kaloriju daudzuma samazināšanos. Tas jo īpaši attiecas uz tiem vīriešiem, kuri lielāko daļu laika strādā darbu, kur viņi sēž.

Ja jūs turpināt ēst tādu pašu daudzumu kā pirms kļūšanas mazāk aktīvs svars un tauki lēnām uzkrājas. Dažas mārciņas, kas iegūtas gadā, nešķiet daudz, bet tas summējas un bieži noved pie aptaukošanās un turpmākām medicīniskām komplikācijām. Dzīvesveida izvēle, piemēram, tas, vai cilvēks piedalās sporta un āra atpūtas aktivitātēs, ietekmē aptaukošanos.

Uzturs

Tā kā nevēlamā pārtika un ātrās ēdināšanas ēdieni ir pieņemami un viegli pieejami, nav pārsteigums, ka tas ir viens no galvenajiem aptaukošanās cēloņiem pieaugušajiem. Ātrā ēdināšana ir tik liels veicinošs faktors, jo tā ir pilna ar kalorijām un vienkāršiem ogļhidrātiem.

Šo ēdienu augstais kaloriju saturs liek ēdienam iedarboties uz smadzeņu baudas centriem, liekot patērētājam justies labsajūtai. Tāpēc ātrās ēdināšanas ēšana ir izplatīta parādība. Vīriešiem jācenšas izvairīties no nevēlamiem pārtikas produktiem un jāatrod veids, kā samazināt apetīti un samazināt kaloriju patēriņu.

Aptaukošanās pārvaldība

Aptaukošanās pārvaldības mērķu sasniegšana ir ļoti sarežģīts uzdevums. Vienkāršākais mērķis ir samazināt ķermeņa svaru un veicināt veselīgu ķermeņa sastāvu, vingrojot, ēdot veselīgu pārtiku pareizā daudzumā un pietiekami guļot. Svara zudums ir sasniedzams, izmantojot daudzas metodes, tostarp diētu un vingrinājumus.
Vēl viens izaicinājums aptaukošanās pārvaldībā ir samazināt ķermeņa tauku daudzumu. Mērķis ir zaudēt tauku masu (ķermeņa taukus), kas ir vairāk nekā trīs procenti no liesās ķermeņa masas.
Izaicinājums svara zaudēšanas procesā ir sasniegt labu fizisko aktivitāšu līmeni, iekļaujot vingrinājumus dienā. Lai sasniegtu mērķi, personai būs jāiemācās noteikt, kad un kā palielināt fizisko aktivitāti, un pēc tam to palielināt līdz augstākajam iespējamajam līmenim, vienlaikus izvairoties no visām iespējamām negatīvām sekām, piemēram, sirdsdarbības ātruma un asinsspiediena.

Obesity Management
Aptaukošanās pārvaldība
Lai gan aptaukošanās ir sarežģīts jautājums ar vairākiem mainīgajiem lielumiem, piemēram, dzimumu, ģenētiku, vecumu un pat uzturu, joprojām ir viens svarīgs mainīgais, kas ir izplatīts visās dzīves jomās - kalorijas. Tātad, kā jūs sākat?

Kalorijas aptaukošanās pārvaldībā

Kalorijas ir kritiski svarīgas! Tie nosaka ēdiena veidu, ko jūs ēdat, enerģiju, ko tērējat, un jūsu ķermeņa reakciju uz vingrinājumiem. Jūsu mērķis ir radīt jums veselīgu kaloriju skaitu - tas tiks saukts par jūsu BMR (bazālo vielmaiņas ātrumu). Jūsu BMR tiek mērīts arī tad, ja esat vesels: jums nav liekā svara vai aptaukošanās, jo ēdat pareizi.
Jūsu bazālais vielmaiņas ātrums laika gaitā turpinās palielināties, ja ēdīsiet atbilstoši. Mērķis mainās atkarībā no tā, cik daudz tauku jums ir jāzaudē, cik liess jūs esat un līdz kādai intensitātei jūs esat treniņos.
Visizplatītākais veids, kā sākt kaloriju uzturēšanu un svara zaudēšanu, ir tiešsaistes kaloriju izsekošanas platforma. Jūs sāktu, izveidojot profilu un reģistrējot savus treniņus un aktivitātes. Pēc tam jūs izsekotu savas kalorijas, un pēc aptuveni mēneša jūs pārbaudītu rezultātus, lai redzētu, kā jums klājas.

Kad cilvēks ir sasniedzis šo mērķa svara zaudēšanas skaitu, viņam ir jāsaglabā svara zudums.

Aptaukošanās pārvaldība ar dabīgiem uztura bagātinātājiem

Zaudēt svaru un radīt veselīgāku dzīvesveidu var būt izaicinoši. Diētas plāni var būt garlaicīgi un ne vienmēr nodrošina to, kas jums nepieciešams, lai gūtu panākumus. Bet visefektīvākais plāns ir tāds, kas ir individualizēts.
Par laimi, dabīgie produkti var palīdzēt jums pārvaldīt savu svaru. Dabiski svara zaudēšanas produkti var palīdzēt sasniegt svara zaudēšanas mērķus, pārvaldot vielmaiņu. Tie var palīdzēt jums novērst lieko kaloriju uzkrāšanos organismā un ilgtermiņā uzlabot veselību.
Centieni pārvaldīt svaru, piemēram, šie dabiskie svara zaudēšanas produkti, prasa daudz pētījumu un rūpīgu pārdomu. Papildinājumi ir droši, un tie var sniegt meklētās priekšrocības. Tomēr ir svarīgi tos rūpīgi uzraudzīt, lai pārliecinātos, ka saņemat cerētos rezultātus.

Obesity Supplements
Aptaukošanās piedevas

Papildinājumi svara zaudēšanai

Ir vairāki dabiski svara zaudēšanas papildinājumi, kurus varat izmantot, cenšoties zaudēt svaru. Šie dabiskie svara zaudēšanas papildinājumi ir būtiski ietekmējuši cilvēku dzīvi un viņu svara zaudēšanas centienus. Ir pierādīts, ka tie nodrošina efektīvus svara zaudēšanas rezultātus.

Augu svara zaudēšanas piedevas ir kļuvušas populāras to efektivitātes dēļ. Tie nodrošina nepieciešamos rezultātus bez blakusparādībām, kas saistītas ar parastajiem svara zaudēšanas papildinājumiem. Daudzi no šiem dabiskajiem uztura bagātinātājiem tiek pārdoti kā uztura bagātinātāji. Tas nozīmē, ka tos paredzēts lietot kā daļu no veselīga uztura.

Atrodiet labākās tabletes aptaukošanās ārstēšanai 


comments powered by Disqus