Veselības Aprūpes Centrs

Veselības Aprūpes Centrs

Starptautiskais Veselības Tīkls

Mājas Lapa  /   Vīrieša Veselība  /  Spermas ražošana pēc 40

Spermas ražošana pēc 40. Kā novecošana ietekmē spermatozoīdu skaitu un vīriešu auglību.

Spermas ražošana pēc 40. Kā novecošana ietekmē spermatozoīdu skaitu un vīriešu auglību. 

Spermas ražošanas problēma pēc 40

Ja esat vecāks par 40 gadiem, iespējams, ka jums ir zems spermatozoīdu skaits un padomājiet par spermas ražošanas palielināšanu. Gandrīz katram pieaugušajam vīrietim tas ir vajadzīgs, un viņu iemesli var būt atšķirīgi. Pirmkārt, tas palīdz vīriešiem uzlabot auglību, taču tas nav viens motīvs. Papildus uzlabotai auglībai tas palīdz vīriešu orgasmiem kļūt daudz intensīvākiem!

Tomēr šī vēlme vien nesniegs vajadzīgo rezultātu, ja vīrietis vienkārši sēdēs un nespers nekādus soļus, lai sasniegtu šo mērķi. Rezultāti ir neticami, un ietekme uz pieaugušo vīriešu labklājību faktiski ir ievērojama, jo šādā veidā tiek uzlabota vīriešu enerģija, potence un ejakulācijas apjoms. Saskaņā ar pētījumiem lielākas ejakulācijas palielina serotonīna hormona līmeni, kas, kā zināms, palīdz regulēt garastāvokli un sociālo uzvedību, apetīti un gremošanu, miegu un atmiņu.
Tomēr lielākajai daļai vīriešu patīk tas, ka orgasms izrādās intensīvāks.
Šo problēmu pētīja arī zinātnieki. Viņu analīzes darbi papildus palīdz vīriešiem tikt galā ar šo problēmu.

Vīriešu seksuālā veselība pēc 40 gadiem

Pēdējo desmit gadu laikā ir veikti daudzi pētījumi par vīriešu seksuālo veselību. Veselības aprūpes sniedzēji iesaka izmantot uztura bagātinātājus, lai risinātu vīriešu seksuālās problēmas. Ja jūsu nodoms ir palielināt spermas ražošanu, nav labākas pieejas, kā to izdarīt, nekā lietot uztura bagātinātājus, kas izgatavoti, paturot prātā šo funkciju.

Viņi ir izpētījuši arī citas alternatīvas, taču uztura bagātinātāji izrādījās visērtākais veids, kā palielināt spermas ražošanu. To lietošana tika pieņemta kā efektīva un nekaitīga salīdzinājumā ar dzimumlocekļa vingrinājumiem.

Novecošanās izmaiņas vīriešu reproduktīvajā sistēmā

Daudzi vīrieši 40. gados piedzīvo būtiskas izmaiņas savā ķermenī. Lielākā daļa cilvēku ir dzirdējuši par ķermeņa tauku palielināšanos, bet vīriešu ķermenī, tostarp vīriešu reproduktīvajā sistēmā, ir vairāk izmaiņu.

Vīriešu reproduktīvā sistēma piedzīvo būtiskas izmaiņas pēc tam, kad vīrietim paliek 40 gadi. Izmaiņas var izraisīt seksuālās veselības samazināšanos, vīriešu auglības samazināšanos, vīriešu saražotās spermas daudzumu utt.
Aging Changes in Male Reproductive System
Novecošanās izmaiņas vīriešu reproduktīvajā sistēmā
40 gadu vecumā vīrieša sēklinieki piedzīvo virkni izmaiņu, un šīs izmaiņas var ietekmēt viņa auglību un spermas kvalitāti. Palielinās patoloģisku spermatozoīdu skaits , kas bieži tiek klasificēti kā "miruši".

Nesenais zinātniskais raksts, kas publicēts Starptautiskajā androloģijas žurnālā, atklāja, ka spermatozoīdu skaitu, spermatozoīdu kustīgumu un vīrieša vispārējo auglību negatīvi ietekmē paaugstināts patoloģisku spermatozoīdu līmenis. Atklājumi ir novēroti visu rasu un vecumu vīriešiem.
Dokumentā arī konstatēts, ka patoloģiska spermatozoīdu skaita palielināšanās bija saistīta ar sēklinieku deģenerāciju, ko izraisa novecošanās. Deģenerācija izraisa spermas DNS bojājumu palielināšanos un patoloģiskas spermas palielināšanos.

Papildus spermas anomālijām var būt arī dzimumtieksmes samazināšanās un erektilā disfunkcija. Paaugstināts patoloģiskas spermas līmenis ietekmē iespējamību, ka vīrieša bērniem ir ģenētiskas slimības, un izraisa aborts. Pētījumi par vīriešiem, kuriem ir bijis aborts, ir atklājuši, ka viņu spermā bija vairāk spermas, kurai bija DNS bojājumi.

Pieaug bažas par spermas problēmu ietekmi uz vīriešu auglību. Pētījumi liecina, ka spermas problēmas, ko izraisa novecošana , var izraisīt neauglību 30% vīriešu neauglības gadījumu. Dažos gadījumos tas līdz šim var būt bijis neatklāts.

Dzīvesveida faktori un ieradumi, kas ietekmē spermas kvalitāti pēc 40

Vīriešiem novecojot, dažādi dzīvesveida faktori un ieradumi var būtiski ietekmēt spermas kvalitāti un līdz ar to arī vīriešu auglību. Izpratne par šo faktoru ietekmi ir būtiska tiem, kas vēlas saglabāt vai uzlabot savu reproduktīvo veselību pēc 40 gadu vecuma.

Lifestyle Factors and Habits
Dzīvesveida faktori un ieradumi

Diēta un uzturs

Uzturam ir galvenā loma vispārējā veselībā, tostarp reproduktīvajā veselībā. Diēta, kas bagāta ar būtiskām uzturvielām, var veicināt optimālu spermas ražošanu. Antioksidanti, piemēram, C un E vitamīns, kas atrodami augļos un dārzeņos, palīdz aizsargāt spermu no oksidatīviem bojājumiem. Cinks, kas ir bagāts ar riekstiem, sēklām un liesu gaļu, ir ļoti svarīgs spermas attīstībai un kustīgumam. Omega-3 taukskābes, kas parasti atrodamas treknās zivīs, piemēram, lašos, var pozitīvi ietekmēt arī spermas kvalitāti.

Un otrādi, pārmērīgs pārstrādātu pārtikas produktu, saldu dzērienu un augsts piesātināto tauku patēriņš var negatīvi ietekmēt spermas veselību.

Vingrošana un fiziskās aktivitātes

Regulāras fiziskās aktivitātes ir labvēlīgas vispārējai labsajūtai un var pozitīvi ietekmēt auglību. Iesaistīšanās mērenās fiziskās aktivitātēs var palīdzēt uzturēt veselīgu ķermeņa svaru, regulēt hormonu līmeni un samazināt stresu - tie visi ir faktori, kas saistīti ar spermas kvalitāti. Tomēr pārmērīgai vai intensīvai fiziskai slodzei var būt pretējs efekts, potenciāli samazinot spermas ražošanu. Līdzsvara panākšana ir būtiska, un konsultācija ar veselības aprūpes sniedzēju vai fitnesa ekspertu var palīdzēt pielāgot vingrinājumu režīmu individuālām vajadzībām.

Smēķēšana, alkohola un vielu lietošana

Smēķēšana, pārmērīga alkohola lietošana un vielu lietošana var ievērojami pasliktināt spermas kvalitāti. Smēķēšana organismā ievada kaitīgus toksīnus, kas var sabojāt spermas DNS. Tāpat pārmērīga alkohola lietošana var izraisīt hormonālo nelīdzsvarotību un samazināt testosterona līmeni, ietekmējot auglību. Arī nelegālajām narkotikām var būt smaga negatīva ietekme.

Smēķēšanas atmešana, alkohola lietošanas ierobežošana un palīdzības meklēšana saistībā ar vielu lietošanu var uzlabot spermas kvalitāti un vispārējo veselību.

Stresa menedžments

Hronisks stress un trauksme var traucēt hormonu ražošanu un spermas darbību. Efektīvu stresa pārvaldības metožu, piemēram, uzmanības, jogas vai meditācijas, atrašana var būt noderīga, lai saglabātu optimālu spermas kvalitāti. Relaksācijas metožu praktizēšana var palīdzēt samazināt kortizola līmeni un uzlabot vispārējo labsajūtu.

Ar vecumu saistīti veselības stāvokļi un medikamenti: ietekme uz spermas kvalitāti pēc 40

Vīriešiem novecojot, viņi kļūst jutīgāki pret dažādiem veselības stāvokļiem , kas var ietekmēt viņu reproduktīvo veselību un spermas kvalitāti. Turklāt noteiktu medikamentu lietošanai, lai pārvaldītu šīs ar vecumu saistītās kaites, var būt atšķirīga ietekme uz vīriešu auglību.

Age-Related Health Conditions and Medications
Ar vecumu saistīti veselības stāvokļi un medikamenti

Diabēts

Diabēts, īpaši 2. tipa diabēts, ir vairāk izplatīts gados vecākiem cilvēkiem. Augsts cukura līmenis asinīs, kas saistīts ar diabētu, var ietekmēt spermas kvalitāti. Tas var izraisīt oksidatīvo stresu un DNS bojājumus spermas šūnās. Turklāt daži diabēta medikamenti, piemēram, sulfonilurīnvielas atvasinājumi, var pazemināt testosterona līmeni, vēl vairāk ietekmējot auglību.

Efektīva diabēta pārvaldība, tostarp stabila cukura līmeņa uzturēšana asinīs, ir būtiska, lai saglabātu spermas kvalitāti.

Hipertensija (augsts asinsspiediens)

Hipertensija ir vēl viens izplatīts ar vecumu saistīts veselības stāvoklis. Dažas zāles, ko lieto, lai pārvaldītu augstu asinsspiedienu, piemēram, beta blokatori un tiazīdu diurētiskie līdzekļi, var potenciāli ietekmēt erektilās funkcijas un samazināt libido. Šī ietekme var netieši ietekmēt auglību. Vīriešiem ar hipertensiju ir ļoti svarīgi cieši sadarboties ar saviem veselības aprūpes sniedzējiem, lai atrastu piemērotu zāļu shēmu, kas samazina šīs blakusparādības, vienlaikus efektīvi kontrolējot asinsspiedienu.

Statīni (holesterīna līmeni pazeminoši medikamenti)

Statīni bieži tiek izrakstīti, lai pārvaldītu augstu holesterīna līmeni gados vecākiem cilvēkiem. Lai gan šīs zāles parasti ir labi panesamas, daži pētījumi liecina par iespējamu saistību starp statīnu lietošanu un samazinātu testosterona līmeni. Zemāks testosterona līmenis var ietekmēt spermas ražošanu. Tomēr pierādījumi par to ir dažādi, un statīnu ieguvumi sirds slimību riska samazināšanā ir rūpīgi jāizvērtē, ņemot vērā iespējamās auglības problēmas.

Hormonu aizstājterapija (HAT)

Dažiem vīriešiem, kas vecāki par 40 gadiem, var tikt veikta hormonu aizstājterapija , lai novērstu ar vecumu saistītu testosterona līmeņa pazemināšanos. Lai gan HAT var pozitīvi ietekmēt seksuālo funkciju, muskuļu masu un garastāvokli, tas var arī nomākt dabisko testosterona ražošanu. Šī nomākšana var ietekmēt spermas ražošanu. Vīriešiem, kuri apsver HAT, jāapspriež auglības saglabāšanas iespējas ar saviem veselības aprūpes sniedzējiem.

Ar vecumu saistītiem veselības stāvokļiem un to pārvaldīšanai izmantotajiem medikamentiem var būt dažāda ietekme uz spermas kvalitāti un vīriešu auglību pēc 40 gadiem. Ir ļoti svarīgi, lai indivīdi atklāti sazinātos ar saviem veselības aprūpes sniedzējiem par saviem reproduktīvajiem mērķiem un bažām.

Kā novecošana ietekmē spermatozoīdu skaitu un vīriešu auglību?

Kā novecošana ietekmē spermatozoīdu skaitu un vīriešu auglību? Novecošana daudzējādā ziņā ietekmē vīriešu auglību un spermatozoīdu skaitu. Gadiem ejot, sēkliniekos esošie hormoni un fermenti, kas ir atbildīgi par spermas ražošanu, darbojas mazāk efektīvi. Sēklinieki galu galā sāks ražot mazāk spermas.

Aging Affects Sperm Count and Male Fertility
Novecošana ietekmē spermatozoīdu skaitu un vīriešu auglību
Ir divi izplatīti veidi, kā vecums ietekmē vīriešu auglību.

1. Testosterona ražošanas samazināšanās

Vīrieši var sākt ražot mazāk testosterona - vīriešu dzimuma hormona, kas ir būtisks vīriešu seksuālajai veselībai. Un testosterona ražošanu ietekmē daudzi dažādi faktori, tostarp:

  • Hormonālas pārmaiņas, piemēram, cilvēka augšanas hormona (HGH) vai estrogēna līmeņa pazemināšanās, kas bieži notiek ar vecumu
  • Dzīvesveida faktori, piemēram, cik daudz alkohola, sodas un ātrās ēdināšanas vīrieši ēd
  • Diēta, īpaši tauku veids, ko vīrieši ēd

2. Spermas ražošanas samazināšanās

Papildus testosterona ražošanas samazinājumam samazinās arī spermatozoīdu skaits - spermatozoīdu skaits, kas tiek ražots vecākiem vīriešiem. Spermas ražošanas un spermatozoīdu skaita zudums notiek visos vecumos, lai gan tas var būt pamanāmāks, ja tas notiek vecākiem vīriešiem.

Novecošana un spermas kvalitāte

Novecošana ietekmē spermas kvalitāti ar divu dažādu veidu problēmām, fiziskām un ķīmiskām, skaidro Dr. Stīvens Šainbergs, reproduktīvais endokrinologs un vīriešu auglības programmu direktors Veila Kornela medicīnā Ņujorkā. "Papildus fiziskām problēmām, piemēram, sliktam uzturam un aknām, kas nedarbojas optimāli, ir arī ķīmiskas problēmas," viņš skaidro. "Kad sperma tiek uzglabāta, tā laika gaitā noārdās, kas varētu būt saistīts ar uzturā esošajām ķīmiskajām vielām. Tā rezultātā spermai var būt zemāka kustīgums un funkcija."

"Jo ilgāk sperma tiek uzglabāta, jo lielāka iespēja, ka tā cietīs no ķīmiskas problēmas, kā arī fiziskas problēmas," turpina Šainberga. "Sperma tiek uzglabāta epididimī, kur spermai ir daudz vietas, lai savāktu, un spermai, kas tiek uzglabāta pārāk ilgi, visticamāk, ir fiziska problēma."
Šainbergs atzīmē, ka galvenais spermas kvalitātes faktors ir vecums: Ir tikai tik daudz spermas, ko var uzglabāt, ja tā noārdās. Faktiski, kad sperma noveco, var būt par vēlu kaut ko darīt, jo ir punkts, kurā spermas kvalitāte nemainās.

Šainberga arī uzsver, ka visiem vīriešiem, kuri cieš no neauglības problēmām, neatkarīgi no iemesla, sperma būtu regulāri jāpārbauda. "Ja sperma ir sliktas kvalitātes, ir svarīgi mēģināt noteikt, vai ir fiziska vai ķīmiska problēma," viņš paskaidro. "Ja ir fiziska problēma, ir pasākumi, kurus var veikt, lai uzlabotu spermas kvalitāti."

Kā palielināt spermas ražošanu?

Daudzas sievietes atzīst, ka nevēlas palikt kopā ar partneri, kurš viņus seksuāli neapmierina. Visas šīs sievietes vēlas, lai viņām būtu partneris, kurš viņām var sagādāt pilnīgu baudu. Sievietēm patīk vīrieši, kuri izraisa savu seksuālo uztraukumu un uzrunā viņus. Viņiem patīk vīrieši, kuri maisa viņu asinis. Viens no ietekmīgākajiem faktoriem ir cilvēka spēja apmierināt savu dāmu.

Tas ir milzīgs iemesls dabīgiem uztura bagātinātājiem. Ir dažādi līdzekļi un dabiski papildinājumi, kas ļauj vīriešiem palielināt spermas ražošanu. Ikdienā uzņemiet vairākus vitamīnus, un jūsu ķermenis tiks apgādāts ar būtiskām uzturvielām, kas ir tik noderīgas, kad organisms ir izsmelts.

Šeit ir vēl daži padomi , kā palielināt spermas ražošanu pēc 40:

  • Dzeriet vairāk ūdens.
  • Turklāt atcerieties, ka regulāras fiziskās aktivitātes uzturēs jūsu ķermeni un vīriešu funkciju pienācīgā līmenī.
  • Esiet uzmanīgāks pret savu ēdienkarti un izdariet izvēli par labu uztura diētai , nevis neveselīgām uzkodām un pārstrādātiem produktiem.
  • Atsakieties no smēķēšanas, bet, ja jums nav gribasspēka to darīt, mēģiniet kontrolēt šo slikto ieradumu. Ņemiet vērā tā negatīvo ietekmi uz jūsu spermu, tās daudzumu un kvalitāti.
  • Alkohols ir vēl viens ieradums, kas jums būs jākontrolē. Mēģiniet to izmantot mērenā daudzumā.
  • Nenovērtējiet par zemu to, ko jums nozīmē atpūta . Tas ir nepieciešams jūsu veselībai, kā arī labam miegam.
  • Un beidzot mums jāsaka, visu laiku ir aktīva patīkama seksuālā pieredze - tas uzturēs jūs piemērotu un enerģisku.

Uztura bagātinātāji un uztura plāni: spermas kvalitātes atbalstīšana pēc 40

Diētai un uzturam ir galvenā loma vispārējās veselības uzturēšanā, un tie var būtiski ietekmēt spermas kvalitāti, īpaši vīriešiem, kas vecāki par 40 gadiem. Lai gan sabalansēts uzturs, kas bagāts ar būtiskām uzturvielām, ir ļoti svarīgs, daži īpaši uztura vitamīni un minerālvielas , kā arī uztura plāni ir parādījuši solījumus atbalstīt un uzlabot spermas kvalitāti.

Nutritional Supplements Supporting Sperm Quality
Uztura bagātinātāji, kas atbalsta spermas kvalitāti

Būtiskas uzturvielas spermas veselībai

  • Antioksidanti: Antioksidanti, piemēram, C un E vitamīns, palīdz aizsargāt spermas šūnas no oksidatīviem bojājumiem. Ogas, citrusaugļi, rieksti un lapu zaļumi ir lieliski uztura avoti.
  • Cinks: Cinks ir būtisks spermas ražošanai un kustīgumam. Pārtikas produkti, piemēram, liesa gaļa, jūras veltes, pupiņas un rieksti, ir bagāti ar cinku.
  • Folāts: Folāts ir vitāli svarīgs DNS sintēzei spermā. To var atrast zaļajos dārzeņos, pākšaugos un stiprinātos graudaugos.
  • Omega-3 taukskābes: Šie veselīgie tauki, kas atrodami taukainās zivīs, piemēram, lašos, čia sēklās un linsēklās, var pozitīvi ietekmēt spermas morfoloģiju un kustīgumu.

Uztura modeļi, kas jāņem vērā

  • Vidusjūras diēta: Šī diēta, kas bagāta ar augļiem, dārzeņiem, veseli graudi un veselīgi tauki (piemēram, olīveļļa), ir saistīta ar uzlabotu spermas kvalitāti. Antioksidanti un veselīgie tauki šajā diētā var dot labumu spermas veselībai.
  • DASH diēta: Diētiskās pieejas hipertensijas apturēšanai (DASH) diēta, kas uzsver augļus, dārzeņus, liesās olbaltumvielas un pilngraudu produktus, var pozitīvi ietekmēt gan sirds veselību, gan spermas kvalitāti.
  • Zema glikēmiskā indeksa (GI) diēta: diēta, kas koncentrējas uz pārtikas produktiem ar zemu GI, kas lēnām atbrīvo glikozi asinsritē, var palīdzēt regulēt cukura līmeni asinīs un samazināt insulīna rezistences risku, kas var ietekmēt spermas kvalitāti.

Uztura bagātinātāji

  • Koenzīms Q10 (CoQ10): CoQ10 ir antioksidants, kas ir pētīts, ņemot vērā tā potenciālu uzlabot spermas parametrus, ieskaitot kustīgumu.
  • L-karnitīns: Šī aminoskābe var uzlabot spermatozoīdu kustīgumu un darbību.
  • D vitamīns: Pietiekams D vitamīna līmenis ir saistīts ar labāku spermatozoīdu kustīgumu un morfoloģiju. Papildinājumi var būt nepieciešami tiem, kam ir trūkumi.
Ir svarīgi atzīmēt, ka, lai gan uztura bagātinātāji var būt noderīgi, tie jālieto veselības aprūpes sniedzēja vadībā, it īpaši, risinot konkrētas auglības problēmas.
Uzturot, kas bagāts ar būtiskām uzturvielām, un ievērojot uztura modeļus, kas veicina vispārējo veselību, var pozitīvi ietekmēt spermas kvalitāti vīriešiem, kas vecāki par 40 gadiem. Turklāt, apsverot mērķtiecīgus uztura bagātinātājus, ja nepieciešams, var piedāvāt papildu atbalstu tiem, kas vēlas uzlabot savu reproduktīvo veselību.

Labākie produkti, lai palielinātu spermas ražošanu

Ir daudz veidu, kā palielināt spermas ražošanu pieaugušiem vīriešiem. Starp tiem viena no vadošajām lomām ir dabisko piedevu uzņemšana, kas palielina spermas ražošanu pēc 40 gadiem.

Šodien tiešsaistes veikalos ir liela šādu produktu izvēle.
Visi šie produkti var dot pārsteidzošu efektu un palielināt spermas ražošanu pēc 40 gadiem.
Šis efekts ir balstīts uz medicīniski apstiprinātu augstas kvalitātes sastāvdaļu formulu. Rezultāts ir patiešām iespaidīgs - no pārmērīga seksuālās dzīves posma līdz palielinātam spermas ražošanas daudzumam. Pat sajūtai jābūt baltākai un viendabīgākai.

Bet neviens, bet jūs nevarat izlemt, ko izvēlēties. Tikai ārsts var sniegt pareizu padomu, un konsultācija ir stingri ieteicama. Ir daudz dažādu veidu, bet jums ir jāpieņem galīgais lēmums. Ja vēlaties palielināt spermas ražošanu, nekas nav jāuztraucas. Jums vajadzētu būt neatlaidīgam, un tas palīdzēs jums sasniegt savu mērķi.

Palieliniet spermas ražošanu pēc 40 


comments powered by Disqus