Veselības Aprūpes Centrs

Veselības Aprūpes Centrs

Starptautiskais Veselības Tīkls

Mājas Lapa  /   Svara Kontrole  /  Metabolisma svara zaudēšanas tabletes

Metabolisms svara zaudēšanas tabletes

Raksta autors - <em>Veselības Aprūpes Centrs</em>.Raksta autors - Veselības Aprūpes Centrs.

© Ines Obregon (2021-07-08)
Metabolisms svara zaudēšanas tabletes 

Kas ir vielmaiņu?

Terminu vielmaiņu tiek izmantots, lai aprakstītu visas bioķīmiskās reakcijas un procesus, kas notiek jebkurā dzīvā organisma (tai skaitā cilvēkiem) saglabāt savās cellēs, dzīvs un veicot visu to procesu (ieskaitot aug, vairoties un reakciju uz vides). Citus terminus, tas ir cieši saistīts ar uzturu un šūnu spēju iegūt uzturvielas.

Katabolismu un Anabolism

Eksperti sadalīt divās kategorijās katabolismu un Anabolism vielmaiņu . Katabolismu , kas attiecas uz procesu, nojaucot lielo molekulu mazākas daļiņas, un vairumā gadījumu, atbrīvo enerģiju šajā procesā, bet Anabolism attiecas uz veidošanās vai visām uzturvielām, kas prasa šūnas sintēzes (parasti ir nepieciešama enerģija, kas iegūta no katabolismu).

Metabolismu un svara zudums

Svars ir definēts eksperti daudzums enerģijas, kas iegūti katabolismu procesus mīnus procesus mūsu organismā (anabolism) pārējo patērētās enerģijas apjomu rezultātā. Šīs atlikušās enerģijas tiek glabāta veidā tauku vai ogļhidrātu (glycogen) galvenokārt aknās un muskuļos, tāpēc kad atlikušās enerģijas ir pārmērīga persona attīstās liekā svara.

Tāpat dažas pamatā esošo veselības stāvokli vai hormonāli traucējumi var mainīt vielmaiņasun persona var attīstīties lieko svaru, pat tad, ja viņam/viņai pienācīgi ēd.
Varbūt esat dzirdējuši par "augsti" vai "zema" vielmaiņa, bet ko tas nozīmē?

Daži faktori, piemēram, vecums, dzimums, iedzimtību un svaru nosaka vielmaiņu. Kā mēs vecumu vielmaiņu kļūst lēnāks, tiek lēsts, ka metabolisms samazinās 5 %, pēc četrdesmitie un samazinās 5 % vairāk katru desmit gadus pēc ka (tas ir muskuļu masas zuduma).

Attiecībā uz dzimumu, vīriešiem ir vairāk muskuļu masu, nekā sievietes, tā vīrieši ātrāk sadedzināt kalorijas. Tāpat, ja mūsu vecāki vai vecvecāki ir liesās vairāk masu, mēs parasti ir liesās vairāk masu too.

Visbeidzot, attiecībā uz svaru, tiem cilvēkiem, kuriem ir liela auguma un ir vairāk liesas masas, sadedzināt vairāk tauku nekā plānāks cilvēkiem. Tas ir loģiski, viņi pavada vairāk enerģijas, lai pārvietotu sevi.

Bazālo vielmaiņas ātrumu

Visas šīs īpašības definēt "Bazālo vielmaiņas ātrumu" (BMR), proti, minimālais daudzums enerģijas, ķermeņa vajadzībām, lai sadedzinātu dzīvībai svarīgu funkciju veikšanai. Šī bazālo vielmaiņas ātrumu būs atkarīgs katras personas dzīvesveidu, tas nozīmē, viņa/viņas ikdienas aktivitātes līmenis. Rezumējot iepriekš minēto, augsts vai lēns metabolisms faktiski nozīmē augstu vai zemu BMR.

Metabolisms svara zaudēšanas tabletes

Diemžēl, svara zudums ir sarežģīti, bet labā ziņa ir tā, ka jūs varat palielināt jūsu vielmaiņu. Tā ir taisnība, ka nevar grozīt dažus faktorus, piemēram, vecumu, dzimumu un iedzimtību, bet mēs varam mainīt citus kā vingrinājums, devu, miega, starp citu, kas ir svarīga ietekme uz vielmaiņu.

Kā mēs redzējām, ir taisnība, ka daži cilvēki spēj zaudēt svaru ātrāk, nekā citi, bet ir absolūta taisnība, ka persona zaudēt svaru, ja viņam/viņai ir spējīgs sadedzināt vairāk kaloriju nekā viņš patērē. To var izdarīt, izmantojot dažādas metodes, ēdot mazāk kaloriju, palielina aktivitāti, vai abus.

Tāpat daži pārtikas produkti un vielmaiņa svara zaudēšanas tabletes var palīdzēt palielināt vielmaiņu pārāk. Piemēram, zaļās tējas un kafijas ir liels tauku degļi , kad tie tiek norītas, no rīta un dienas laikā periodiski. Citas ieteicamās pārtikas produkti ir olu baltumus, liesa gaļa, čili pipari, veseli graudi, lēcas un pat dzeramo ūdeni.

Daži pētījumi ir pierādījuši, ka zemu D vitamīna ir saistītas ar svara pieaugumu, tāpēc speciālisti iesaka, tostarp pārtiku ar D vitamīna vai tās papildinājumi par diētu.

Ņemot metabolisms svara zaudēšanas tabletes un ēst regulāri ir ieteicams, vēlams mazo ēdieni arī dienas laikā, lai stabilizētu cukura asinīs un BMR līmeni. Uzziniet vairāk par vielmaiņas svara zaudēšanas tabletes 


comments powered by Disqus