Veselības Aprūpes Centrs

Veselības Aprūpes Centrs

Starptautiskais Veselības Tīkls

Mājas Lapa  /   Veselība un Skaistums  /  Kā izvairīties no pusaudžu pūtītēm

Kā izvairīties no pusaudžu pūtītēm un novērst pieaugušo pinnes nākotnē?

Raksta autors - <em>Veselības Aprūpes Centrs</em>.Raksta autors - Veselības Aprūpes Centrs.

© Jennifer Greenwood (2022-10-19)
Kā izvairīties no pusaudžu pūtītēm un novērst pieaugušo pinnes nākotnē?  Pusaudžu pinnes, bieži vien daudz vairāk nekā jebkura cita veida pinnes, kļūst par lielu neatrisināmu problēmu. Pubertātes laikā viss ir jūtams tik spilgti un pēkšņi šie plankumi - un tie var pārvērst spilgtākās jūtas tumšākajā postā.

Pusaudži bieži vien ir ļoti noraizējušies par savu labo izskatu, it īpaši cenšoties piesaistīt pretējā dzimuma pārstāvi, tāpēc pūtītes parādīšanās ir īsta katastrofa miljoniem jauniešu visā pasaulē. Daži no pusaudžiem šī vienkāršā iemesla dēļ cieš no depresijas . Pusaudžu pinnes var būt spilgti sarkanas vai pussy baltas, taču jebkurā gadījumā tās ir nepievilcīgas un atbaidošas, un lielākā daļa pusaudžu vēlas uzzināt, kā izvairīties no pusaudžu pūtītēm.

Ir daudz metožu, kā atbrīvoties no pusaudžu pūtītēm, taču katram pusaudzim nav 100% drošas tehnikas.
Ir maz metožu, no kurām izvēlēties, pārskatīsim vissvarīgāko efektīvo pusaudžu pūtītes tehniku.

Bet šeit nāk vēl viens jautājums. Vai pusaudžu pinnes var pārvērsties par pieaugušām pūtītēm, kad pusaudzis aug? Pirms mēs pārskatām šo jautājumu, uzzināsim, kāda ir atšķirība starp pusaudžu pinnēm un pieaugušo pūtītēm.

Kādas ir atšķirības starp pieaugušo pinnēm un pusaudžu pūtītēm?

Lai gan pinnes parasti ir saistītas ar pusaudžiem, tās nav tikai pusaudžu ciešanas. Faktiski pinnes var ietekmēt visu vecumu cilvēkus. Tātad, kāda ir atšķirība starp pieaugušo pinnēm un pusaudžu pūtītēm? Apskatīsim tuvāk.

Adult Acne and Teen Acne
Pieaugušo pinnes un pusaudžu pinnes
Pinnes ir izplatīts un ārstējams ādas stāvoklis, kas izraisa pūtītes vai "zits". Bet var būt liela atšķirība starp pinnēm pusaudžiem un pinnēm pieaugušajiem. Pusaudžiem ir tendence iegūt pūtītes uz sejas, savukārt pieaugušie mēdz iegūt pūtītes uz sejas, kakla, krūtīm, muguras un pleciem. Pusaudžiem mēdz būt vairāk pūtīšu, savukārt pieaugušajiem mēdz būt dziļākas, sāpīgākas pūtītes, ko sauc par cistām.

Pieaugušo pinnes, visticamāk, izraisa hormonālas izmaiņas, savukārt pusaudžu pinnes, visticamāk, izraisa izmaiņas organisma dabiskajā eļļas ražošanā, kā arī ādas eļļa un netīrumi, kas aizsprosto poras.

Vai pret pusaudžu pūtītēm un pieaugušo pūtītēm jāizturas atšķirīgi?

Ir arī atšķirība, kā pūtītes tiek ārstētas pieaugušajiem un pusaudžiem. Lai gan pusaudžu pinnes bieži izzūd ar antibiotikām un lokālu ārstēšanu, adutl pinnēm var būt nepieciešama ilgtermiņa pieeja, kas ietver hormonālo terapiju, recepšu zāles un lāzerterapiju.

Ir daudz diskusiju par to, vai pieaugušo pinnes un pusaudžu pinnes ir jāārstē atšķirīgi, taču ir daži pierādījumi, kas liecina, ka viņi faktiski var gūt labumu no dažādām ārstēšanas metodēm.
Lai gan ir dažas ārstēšanas metodes, kuras var izmantot abiem pūtītes veidiem, atkarībā no pamatcēloņa var būt ieguvumi, izmantojot dažādas ārstēšanas metodes pieaugušo pinnēm un pusaudžu pūtītēm.

Vai pusaudžu pinnes pārvērtīsies par pieaugušo pinnēm?

Viens no izplatītākajiem jautājumiem, ko uzdod dermatologi, ir tas, vai pusaudžu pinnes pārvērtīsies par pieaugušo pinnēm. Atbilde uz šo jautājumu nav tik vienkārša kā jā vai nē.

Lai gan ir taisnība, ka dažiem cilvēkiem, kuriem pusaudža gados bija pūtītes, joprojām būs pinnes kā pieaugušajam, ir arī daudzi cilvēki, kuriem būs pūtītes tikai pusaudžu gados, un viņiem nebūs nekādu problēmu ar pūtītēm kā pieaugušajam.
Ir arī vērts atzīmēt, ka pieaugušo pinnes un pusaudžu pūtītes var izraisīt dažādas lietas, tāpēc pat tad, ja jums bija pinnes kā pusaudzis, tas ne vienmēr nozīmē, ka jums būs pieaugušo pinnes.

Will Teen Acne Turn into Adult Acne?
Vai pusaudžu pinnes pārvērtīsies par pieaugušo pinnēm?
Daži pētnieki uzskata, ka pinnes pusaudža gados var būt pūtītes prognozētājs pieaugušā vecumā, bet citi uzskata, ka abi apstākļi nav saistīti. Tomēr ir daži pierādījumi, kas liecina, ka agrīnas pūtītes un smagas pūtītes ir riska faktori pieaugušo pinnes attīstībai.

Lai gan lielākajai daļai cilvēku ar pusaudžu pinnēm neattīstīsies pieaugušo pinnes, ir svarīgi apzināties iespējamos riskus. Ja jūs uztraucaties par savu risku saslimt ar pieaugušo pinnēm, konsultējieties ar dermatologu par savām ārstēšanas iespējām.

Vai jūs pāraugsiet savas pusaudžu pūtītes?

Daudzi cilvēki uzskata, ka pinnes ir kaut kas, ko jūs pāraugsit, kļūstot vecākam. Tomēr tas ne vienmēr notiek. Lai gan ir taisnība, ka daži cilvēki redzēs, ka viņu pinnes uzlabojas, novecojot, ir arī daudzi cilvēki, kuri turpinās cīnīties ar pūtītēm arī pieaugušā vecumā.

Pinnes ir sarežģīts stāvoklis, ko var izraisīt dažādi faktori, tāpēc uz šo jautājumu nav vienas atbildes, kas derētu visiem.
Tomēr ir dažas lietas, kas var palīdzēt jums noteikt, vai jūs pāraugsit savas pūtītes. Pirmkārt, ja jums ir ģimenes anamnēzē pūtītes, jums, visticamāk, būs pūtītes kā pieaugušajam.

Tad ir vēl daži faktori, kas var ietekmēt jūsu risku saslimt ar pieaugušo pinnēm. Tie ietver jūsu dzīvesveidu, diētu un ādas tipu. Ja Jums ir liekais svars, iespējams, ka jūsu hormonālās izmaiņas var palielināt risku saslimt ar pieaugušo pinnēm.

Jebkurā gadījumā viena no vissvarīgākajām lietām, kas jums jādara, ja ciešat no pusaudžu pūtītēm, ir konsultēties ar dermatologu, lai iegūtu vairāk informācijas par savu stāvokli un to, kā no tā izvairīties. Tas var uzlabot jūsu iespējas novērst citas ādas slimības, kas saistītas ar pūtītēm, piemēram, rētas, grumbas, strijas, rozācija utt.

Kā izvairīties no pusaudžu pinnes?

Vienmēr ir grūti novērst un izvairīties no pinnes, un pusaudžu pinnes nav izslēgšana. Pinnes noņemšana ir sarežģīta, jo tai var būt vai nu kāds nezināms cēlonis, vai arī to var izraisīt iekšēji faktori, kurus nav ļoti viegli uzvarēt. Pēdējais ir spilgtākā pusaudžu pinnes iezīme.

Visbiežākais iekšējais aknes iemesls ir hormonu līmeņa paaugstināšana, un pusaudžu pinnes ir tieši tā - pubertātes laikā organisms nespēj tikt galā ar hormonu uzliesmojumu un starp šāda uzliesmojuma rezultātiem ir palielināta tauku dziedzeru sebuma (ādas eļļas) ražošana, tāpēc liekā eļļa piepilda ādas poras un parādās pinnes.

How to Avoid Teen Acne?
Kā izvairīties no pusaudžu pinnes?
Gandrīz visiem pusaudžiem ir pinnes, tāpēc nebaidieties, ja jūsu bērns (vai jūs, ja esat pusaudzis) iegūst nevienmērīgu pūtīšu rindu uz pieres vai jebkur citur. Dariet visu iespējamo, un jūs iegūsit rezultātu. Tas var nenākt uzreiz, bet vismaz jūs varēsiet mīkstināt kaitīgo ietekmi uz ādu jo īpaši un uz jūsu veselību kopumā.

Kā izvairīties no pusaudžu pinnes? Labākais veids, kā izvairīties no pusaudžu pūtītēm, ir sarežģīta ārstēšana - novēršot gan iekšējos cēloņus (galvenos), gan ārējos cēloņus (nevis galvenos, bet daudzos gadījumos pasliktinot situāciju). Pirmos var noņemt, pirmkārt, ar pareizu uzturu. Pinnes faktiski parādās ne tik daudz hormonu dēļ; tas parādās tāpēc, ka tie ietekmē neaizsargātu ādu. Pareiza vitamīnu daudzuma (īpaši A un B kompleksa) lietošana ir labs palīgs jūsu ādai.

Kā ārstēt pieaugušo pinnes

Mūsu vietnē jau ir daži raksti, kuros varat atrast efektīvu pieaugušo pūtītes ārstēšanu vai uzzināt pieaugušo hormonālo pūtīšu cēloņus un ārstēšanas iespējas. Varat arī noskatīties tālāk redzamo videoklipu, lai iegūtu vairāk informācijas par pieaugušo pūtītēm.

Paldies, ka ieradāties mūsu vietnē, kur varat iegūt vairāk informācijas par mūsu ārstēšanu un citiem mūsu piedāvātajiem pakalpojumiem. Ja jums ir kādi jautājumi, nevilcinieties sazināties ar mums. Izmantojiet zemāk esošo saiti, ja atrodat visefektīvākās pūtītes ārstēšanas metodes, kas jums noderēs!

Atrodiet labāko metodi pusaudžu pūtītes ārstēšanai 


comments powered by Disqus